Özazman Aday Olmadı, Ders Verdi

Özazman Aday Olmadı, Ders Verdi

Haber
1 Ağustos 2017  09:45:41 - Kategori: Selçuk - Okuma: 704

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, yaklaşan delege seçimleri öncesi yayınladığı açıklama ile Kuşadası CHP’de deprem etkisi yarattı.

 Parti üyelerine yönelik açıklamasında; 2019’da Cumhuriyetin var olma seçimini yapacağını vurgulayan Nail Özazman, günlük çıkar peşinde koşan, belediye başkan adaylığı için mücadele edenleri eleştirerek, böyle bir ortamda kişisel çıkar peşinde koşulmaması gerektiğini belirterek adeta ders verdi. Özazman, yeniden aday olmayacağını da vurguladı.

 
26 Ağustos’ta başlayacak delege seçimleri ve ilçe kongreleri süreci öncesi parti üyelerine bir açıklama yayınlayan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazaman, belediye başkanı ve diğer belediye başkanı aday adayları ile çeşitli grupların ayak oyunları peşinde koşmasına tepki göstererek, yeniden aday olmayacağını açıkladı.
Hizipçilik ve küçük hesapların partiye ve ülkeye zarar vermekten öte bir anlam taşımayacağını belirten Nail Özazman, 2019 seçimlerinin ülkenin var olma seçimleri olduğuna dikkat çekerek, çıkar hesabı yapanların eşini, dostunu, ailesini delege yapmasına izin verilmemesi gerektiğini, bunun için seçimlerin özgür ve eşit biçimde yapılması için elinden geleni yapacağını açıkladı. Özazman, belediye başkanlık yarışlarının bir anlamı kalmadığını hatırlatarak, tüm partilileri partinin ve ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.
CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman’ın Kuşadası’nda deprem etkisi yaratan açıklaması aynen şöyle:
“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Üyeleri,
Bildiğiniz gibi, 26 AĞUSTOS – 24 EYLÜL tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kuşadası’nda da partimizin mahalle delege seçimlerini ve ardından ilçe kongresini gerçekleştireceğiz. Yapılacak kongrede ilçe yönetimimiz yenilenecektir.
Yeni yönetimler partimizi, 2019 yılında yapılacak yerel seçim, genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimine taşıyacaktır. 2019 yılında yapılacak seçimlerden sonra ülkemiz ya şeyhler, dervişler ve müritler ülkesi olacak ya da modern dünyanın parçası olmaya devam edecektir. Yaşadığımız bu kabustan adalet yürüyüşümüzün de ivmesiyle uyanmak istiyoruz.
2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi partimiz ve ülkemiz adına yeni bir başlangıçtır. Bu seçim; diğer bütün seçimleri (belediye başkanlığı, milletvekilliği vb.) anlamsız ve içi boş bir hale getirmiştir. Bu nedenle yapılacak delege seçimlerinde hizipçilik ve küçük çıkar hesaplarına, parti küçük olsun benim olsun anlayışına engel olmalıyız. Çıkar hesabı yapanların eşini - dostunu, çoluğunu - çocuğunu delege yapmasına izin vermeyerek partimizi 2019 seçimlerine taşıyacak parti tabanına hitap eden gerçek delegasyonu seçmeliyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu ortamda parti içi gruplaşmaların, parti içi belediye başkanlık yarışlarının bir anlamı kalmamıştır. Hep birlikte, el ele, yürek yüreğe olduğumuz takdirde güçlüyüz.
Bu nedenle, hiç bir gruba ve/veya kişiye bağlı olmaksızın, yapılacak delege seçimlerinin tarafsız, özgür, eşit, adil geçmesi için “gücümün yettiğince” çalışacağıma söz veririm. Tarafsızlığımı koruyabilmek, adil ve herkese eşit olmak için ilçe başkanlığına aday olmadığımı bilginize sunarım. Tüm parti üyelerimizin delege seçimlerinde ülkemizi aydınlığa taşıyacak kadroları seçme bilinci ile hareket edeceklerine olan inancımı tekrar hatırlatarak, sevgi ve saygılarımı sunarım.


Haber

Selçuk

Esnafa ‘Barış Masası’nı anlattılar

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İmar Barışı kapsamında tanınan imkanlardan esnaf sanatkarları yararlandırmak adına bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İstatistik