Selçuk Esnafına Sicil Müjdesi

Selçuk Esnafına Sicil Müjdesi

Haber
27 Temmuz 2017  10:15:30 - Kategori: Selçuk - Okuma: 1031

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yürüttüğü çalışmalar sonuç verdi. Esnaf sicil işlemleri için ilçe dışına gitmek zorunda kalmayacak.

 Selçuk Esnafı her türlü sicil işlemi için ilçe dışındaki Sicil Müdürlüklerine gitmek zorunda kalıyor, gerek zaman kaybı gerekse maliyet açısından sıkıntı yaşıyorlardı. Bu sorunu çözmek için kolları sıvayan Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası bir dizi çalışma sonrası netice almayı başardı. 

 
İESOB BAŞKAN VEKİLİ SESO’YU ZİYARET ETTİ.
İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili İbrahim Bayram Selçuk ilçesinde sicil hizmeti verecek personel ve Sicil Müdürü Serkan Ceylan ile birlikte Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na ziyaret gerçekleştirdi. SESO Başkanı Hayri Güller ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Sicil Personelinin hangi gün Selçuk’ta olacağı ve verilecek hizmetler konusunda görüşmeler yapıldı. İESOB Başkanvekili İbrahim Bayram Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı yeni yerinde ilk defa ziyaret ettiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; 
“Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası yakışır modern ve güzel bir yer almışsınız. Gerek donanım gerekse personel olarak bir eksik kalmamış. Sicil işlemlerinin de başlaması ile Selçuk Esnafımıza en iyi şekilde hizmet vereceğinize inanıyorum. Tebrik ediyor ve hayırlı olsun diyorum.”
 
MÜJDEYİ SESO BAŞKANI HAYRİ GÜLLER VERDİ
Esnafımızın önemli bir sıkıntısı olan Sicil işlemlerinin ilçemize gelecek personel tarafından odamızda eksiksiz olarak gerçekleştirileceğini memnuniyetle duyurmak isterim diyen Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller sözlerine şöyle devam etti;
“Esnafımız çarşamba günleri odamıza gelerek sicil ile alakalı her türlü işlemi anında yerine getirecek ve ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacaktır. Sadece seçim dönemlerinde değil görevde olduğumuz süre boyunca esnafımıza sürekli ziyaretlerde bulunarak onların sıkıntılarını birinci elden dinliyor ve yetki alanımıza giren konularda çalışma yürütmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmaların en önemlisi Sicil işlemlerinin ilçemizde yapılabilmesiydi. Son dönemde odamız birçok olumlu gelişmeye sahne oldu. Sıfır bir binada odamıza yakışır bir mülk edindik ve odamızı bu mülke taşıdık. Odamızı eşyasından logosuna kadar yenilerek ilçemize yakışır bir oda yarattık. Hiçde kolay olmayan bu çalışmaları yürütürken bizi destekleyen esnafımıza ve sicil işlemlerinin ilçemize gelmeside dahil her türlü talebimizde yanımızda olan üst birliğimizin başkanı Sayın Zekeriya Mutlu’ya teşekkürü borç biliriz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ilçemize ve esnafımıza yakışır başarılı işler yapmaya devam edecektir.”


Haber

Selçuk

Esnafa ‘Barış Masası’nı anlattılar

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İmar Barışı kapsamında tanınan imkanlardan esnaf sanatkarları yararlandırmak adına bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İstatistik