Vatan Partisi'nden, 'İncirlik üssü ABD'ye kapatılsın' kampanyası

Vatan Partisi'nden, 'İncirlik üssü ABD'ye kapatılsın' kampanyası

Haber
25 Temmuz 2017  10:16:58 - Kategori: Selçuk - Okuma: 256

Selçuk'ta, Vatan Partisi İlçe Örgütü, bölücü terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'ye ağır silah vereceğini açıklayan ABD'ye karşı bildiri dağıttı.

 ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'ye ağır silah vereceğini açıklamasına Vatan Partisi'nden tepki geldi. Selçuk'da İstasyon Meydanında, İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılması için bildiri dağıtan partililer adına açıklamayı Vatan Partisi Selçuk İlçe Başkanı Seyfi Talyak yaptı. PKK ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) karşı devletçe, milletçe büyük bir mücadelenin içinde olduklarını söyleyen Seyfi Talyak, "Terör örgütlerinin arkasında Amerika ve İsrail var. Vatan toprağı olan İncirlik Üssü'nden kalkan Amerikan uçakları, mehmetçiğimize ve polisimize kurşun sıkan terör örgütlerini koruyor. Amerikan tankları sınır boylarımızda PKK'yı desteklemek için namlularını Türkiye'ye çevirmiş bulunuyor. Dahası, İncirlik Üssü, 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ'nün darbe girişimine yataklık etti. Apaçık ortadadır, İncirlik Üssü Türkiye'nin güvenliğine hizmet etmiyor. İncirlik Üssü Amerika'nın Türkiye hükümetini devirme ve Türkiye kalesini içerden ele geçirme girişiminin hizmetindedir. Devekuşu gibi kafamızı kuma gömmenin alemi yok. İncirlik üssü Türkiye'nin bağrına sokulmuş bir hançerdir. Hükümet, Türkiye'ye karşı müdahale ve saldırı üssü bulunmasına izin veremez. Vatan Partisi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Başbakan Binali Yıldırım'ı, siyasi partileri uyarıyoruz. İncirlik Üssü Amerika'ya kapatılıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağız" dedi.


Haber

Selçuk

Esnafa ‘Barış Masası’nı anlattılar

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İmar Barışı kapsamında tanınan imkanlardan esnaf sanatkarları yararlandırmak adına bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İstatistik