9 Türk Markasına İsrail’den Kalite Ödülü

9 Türk Markasına İsrail’den Kalite Ödülü

Haber
21 Haziran 2017  10:38:04 - Kategori: Bölge - Okuma: 940

Türk Zeytinyağı Markaları İsrail’den Madalyalarla Döndü 9 Türk Markasına İsrail’den Kalite Ödülü

 Türk zeytinyağı markaları Asya’nın en önemli zeytinyağı kalite yarışmalarından biri kabul edilen Terrraolivo’dan kalite ödülleriyle döndü. İsrail’de (Kudüs) düzenlenen ve Türkiye’den katılımların Zeytindostu Derneği işbirliğinde gerçekleştirildiği yarışmada, ülkemizin çeşitli bölgelerinden dokuz zeytinyağı markası kalite ödülü alma başarısını gösterdi.

Kudüs’te bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve bölgenin en prestijli organizasyonlarından kabul edilen yarışmaya 631 zeytinyağı numunesi katıldı. Organizasyonun Türkiye ayağında Zeytindostu Derneği işbirliğiyle Terraolivo 2017 Zeytinyağı Kalite Yarışması’na katılım sağlayan Türk zeytinyağı markaları beş “Altın (Gold) ” ve dört “Prestij Altın (Prestige Gold)” olmak üzere toplam dokuz madalya aldılar. Yarışmada ayrıca “Ülkesinin En İyisi” (Best of Country) dalında da ödüller dağıtıldı. Dünya’nın hemen her zeytinyağı üreticisi bölgesinden yağların katıldığı yarışmada, Türkiye’den 23 zeytinyağı markasını yarışmada yer aldı.
Uluslararası Jüri
İspanya, İsrail, İtalya, Yunanistan, Türkiye, Portekiz, Amerika, Rusya, Fransa ve Türkiye’den toplam 36 uluslararası profesyonel zeytinyağı tadım uzmanından oluşan jüri heyetinde ülkemizi Zeytindostu Derneği Panel Başkanı Birsen Pehlivan temsil etti. Pehlivan, Türk markalarının belli bir kalite çıtasını yakaladıklarını kaydederek son dönemde ulusal ve uluslar arası yarışmalarda alınan başarılı sonuçların bunun bir göstergesi olduğunu kaydetti.
Kaliteye teşvik ediyoruz
Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çetin ise dernek olarak gerek kurumsal bazda firmaları, gerekse bireysel üretici olarak çiftçileri zeytinyağında kaliteli üretim için teşvik ettiklerini söyledi. Çetin, “Ülkemizde çok kaliteli zeytinyağları üretiliyor. Bunlar dünya markalarıyla yarışacak düzeyde yağlar. Bu üreticilerimizi ve markalarımızı ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaları noktasında teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Başarı gösteren markalarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
TERRAOLIVO 2017’DE ÖDÜL ALAN MARKALARIMIZ VE BÖLGELERİ ŞUNLAR:
Gizem Yağ (Akhisar)  Gold
Delice by E (İstanbul)   Gold
Fresh Future(Edremit)  Gold
Tuna Zeytinyağı (Havran) Gold
Pidasus  (Edremit)  Gold
Murat Zeytinyağı (Gaziantep) Prestij Gold
Hermus  (Manisa) Prestij Gold
Ali Pekin     (Edremit) Prestij Gold
Hilmi Yıldırım (Aydın) Prestij Gold
Hilmi yıldırım (Aydın) Best of Turkey


Haber

Bölge

Kent Ekonomisine Katkı Ödülü Seferihisar Belediyesi’ne

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri İstanbul Üsküdar’da düzenlenen törenle dağıtıldı. Kent ekonomisine katkı ödülü “Alım Garantili Karakılçık Buğdayı” uygulamasıyla Seferihisar Belediyesi’ne verildi. Ödülü alan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Buğdayı köylümüze ücretsiz veriyor, devletin açıkladığı buğday taban fiyatının iki katı fiyatıyla geri alıyoruz. Bu uygulamamızın ödüllendirilmesi çok değerli. Başka Bir Tarım şiarına dair umutlarımız bu ödülle arttı” dedi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik