AKUT Standı ilgi gördü

AKUT Standı ilgi gördü

Haber
31 Mayıs 2016  16:46:08 - Kategori: Torbalı - Okuma: 1151

Arama kurtarma çalışmaları ile onlarca hayat kurtaran AKUT arama kurtarma derneği İzmir ekibi verdiği seminerler ve açtığı stantlarla da binlerce İzmirliye afet bilinci aşılıyor.

 Ekip en son 29 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Özel Tevfik Fikret Okullarının düzenlediği  "Dünya Barışını Çocuklar Koruyor" temalı geleneksel Bahar Şenliğinde AKUT İzmir ekibi de stant açtı.

Gelirinin TEGV'e bağışlandığı ve 100 e yakın davetlinin katıldığı şenlikteki AKUT standı büyük, küçük birçok misafirin ilgi odağı oldu. Ekipman ve Resim sergisini gezen ziyaretçilere, dernekteki ve stanttaki ekipmanlar hakkında bilgiler verilip, afet bilinçlendirme kitapçıkları dağıtıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan AKUT İzmir Ekip Lideri Alper ÖZKARAKAŞ, "Farklı yaş gruplarından öğrencilerin ve ailelerinin yanı sıra okul öğretmenlerinin de katıldığı bu etkinlikte büyük bir kitleye ulaşma imkânı bulduk. Derneğimizi tanıtma ve farkındalık yaratma öğrencilere küçük yasta afet bilincini oluşturmanın temellerini atma anlamında güzel bir etkinlik gerçekleştirildi" dedi.

Akut İzmir ekibi seminer birim sorumlusu Benan Edis 4-5 Haziran tarihinde Bostanlı’ da dragon festivalinde stant açacaklarını belirtti. 


Haber

Torbalı

Torbalı’da Gökyüzü Renklenecek

Torbalı Belediyesi’nin her yıl Nisan ayında geleneksel olarak düzenlediği uçurtma şenliğinin 12.si Pazar günü Özbey Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

İstatistik