Suriyeli Mültecilere Yardım Seferberliği

Suriyeli Mültecilere Yardım Seferberliği

Haber
25 Şubat 2016  22:28:42 - Kategori: Torbalı - Okuma: 716

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Torbalı’da kurdukları çadırlarda zor koşullarda yaşayan Suriyelilere Torbalı Belediyesi ve Kızılay işbirliği ile gıda, mutfak eşyası ve battaniye yardımı yapıldı.

 Torbalı Belediyesi organizasyonunda gerçekleşen yardımda, ilçedeki 235 aileye, aile başı 5 battaniye, 24 kg’lık bir koli gıda ve 1 koli mutfak seti dağıtıldı. Torbalı Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar ile Kızılay İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer’in de katıldığı yardım programında vatanlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeli vatandaşların yüzleri bir nebze olsun güldü.

‘İNSANLIĞIN VİCDANI ÖLMESİN’

Torbalı Belediyesi’nin yanı sıra Türk Kızılayı ve birçok sivil toplum kuruluşunun Suriyelilere yardım eli uzattığını söyleyen Torbalı Belediyesi Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, “Bu dünya hepimize yeter, neyi paylaşamıyoruz. Allah tüm insanlığı birbirine yardım eder kılsın. İnsanlığın vicdanı ölmesin. Türk milleti tarihin her döneminde kendisine sığınan mazlumlara yardım eli uzatmıştır. Bizler de yaptığımız yardım organizasyonuyla savaştan kaçarak ülkemize sığınan bu insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçladık” şeklinde konuştu.


Haber

Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik