Suriyeli Mültecilere Yardım Seferberliği

Suriyeli Mültecilere Yardım Seferberliği

Haber
25 Şubat 2016  22:28:42 - Kategori: Torbalı - Okuma: 623

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Torbalı’da kurdukları çadırlarda zor koşullarda yaşayan Suriyelilere Torbalı Belediyesi ve Kızılay işbirliği ile gıda, mutfak eşyası ve battaniye yardımı yapıldı.

 Torbalı Belediyesi organizasyonunda gerçekleşen yardımda, ilçedeki 235 aileye, aile başı 5 battaniye, 24 kg’lık bir koli gıda ve 1 koli mutfak seti dağıtıldı. Torbalı Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar ile Kızılay İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer’in de katıldığı yardım programında vatanlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeli vatandaşların yüzleri bir nebze olsun güldü.

‘İNSANLIĞIN VİCDANI ÖLMESİN’

Torbalı Belediyesi’nin yanı sıra Türk Kızılayı ve birçok sivil toplum kuruluşunun Suriyelilere yardım eli uzattığını söyleyen Torbalı Belediyesi Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, “Bu dünya hepimize yeter, neyi paylaşamıyoruz. Allah tüm insanlığı birbirine yardım eder kılsın. İnsanlığın vicdanı ölmesin. Türk milleti tarihin her döneminde kendisine sığınan mazlumlara yardım eli uzatmıştır. Bizler de yaptığımız yardım organizasyonuyla savaştan kaçarak ülkemize sığınan bu insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçladık” şeklinde konuştu.


Haber

Torbalı

Torbalı’da Gökyüzü Renklenecek

Torbalı Belediyesi’nin her yıl Nisan ayında geleneksel olarak düzenlediği uçurtma şenliğinin 12.si Pazar günü Özbey Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

İstatistik