Tire Bandosu’ndan 93. Yıl Konseri

Tire Bandosu’ndan 93. Yıl Konseri

Haber
4 Şubat 2016  16:14:57 - Kategori: Tire - Okuma: 7962

Türkiye’nin ilk sivil bandolarından Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu 93. Yılını özel bir konserle kutladı.

 Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan konsere Tire Kaymakamı Mehmet Demirezer, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren konserde bando marşlarının yanı sıra, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve klasikleşmiş yabancı eserlere de yer verildi. 27 farklı eserden oluşan konserin kapanışı ise İzmir ve Onuncu Yıl Marşları ile yapıldı.

Gecenin sonunda Şef Turgut Asma ’ya teşekkür ederek çiçek takdim eden Tire Kaymakamı Mehmet Demirezer; ‘’Bizlere böylesine güzel bir gece yaşattığınız, birbirinden güzel ve farklı eserleri sunduğunuz için sizlere ve bu bandonun ayakta kalması için her türlü desteği veren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum’’ dedi. Kaymakam Demirezer ayrıca bir sonraki bando konserinin daha geniş katılımlarla olmasını istedi.

Bandonun konseri ile adeta mest olduklarını ifade eden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ise ;’’Göreve geldiğim ilk yıl, bando kapanmak üzereydi. Sadece 9 kişi vardı. Ben o zaman için belediyede çalışan genç arkadaşlarımı bandoya kazandırdım, her hocaya beşer öğrenci verdim. Aradan geçen yıllarda şimdi onlar usta oldular ve bu onlar için ayrı bir meslek oldu. Başta şefimize ve emeği geçen herkese ve bizleri yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ediyorum’’ dedi. 


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik