Ulaşımında Bisiklet Dönemi

Ulaşımında Bisiklet Dönemi

Haber
17 Kasım 2015  13:15:22 - Kategori: Torbalı - Okuma: 679

İlçede Uygulanabilirliği Mümkün Olan Bütün Ulaşım Ağlarında Bisiklet Yolları Yapılacak.

 İnsan sağlığına, çevreye, ekonomiye faydaları saymakla bitmeyen bisiklet; Torbalı’da öncelikli ve ayrıcalıklı ulaşım aracı haline getirilecek.

 
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin düz ovada kurulduğunu, her noktaya bisikletle ulaşmanın mümkün olabileceğini belirterek, “Yollar bisiklet sürücülerinin güvenliğini, rahat ulaşımını sağlayacak biçimde düzenlenecek.  Bisiklet sürücülerine özel yeni yollar yapılacak. Bisiklet sadece bir spor aracı olmaktan çıkıp, kitle ulaşımında yaygın biçimde kullanımı teşvik edilecek.  Bisiklet parkları kurulacak.” dedi.
 
İLK ÇALIŞMALARA HALUK ALPSU BULVARI’NDA BAŞLANDI
 
İlçe merkezinde her noktaya bisikletle ulaşımı amaçlayan çalışmalara Haluk Alpsu Bulvarı’nda başlandı. Burada 4 metre genişliğinde yürüyüş yolu, iki metre genişliğinde ise bisiklet yolu yapılıyor. Ayrıca Torbalı Caddesi’ni Sadık İleri Bulvarı’na bağlayan Abdülhamit Bulvarı’nda da çalışma başlatıldı. Kondisyon aletleri konan 350 metrelik yol yine tartan pist olacak ve vatandaşlar rahatlıkla spor yapabilecek. Projenin ilk etabı 1.550 metreden oluşuyor.
 
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN BİSİKLET İSTENDİ

Sağlık Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik’ projesine dahil olan Torbalı Belediyesi, bakanlıktan 200 adet bisiklet talebinde bulundu.  Bisikletlerden vatandaşların kiralama yöntemiyle yararlanması amaçlanıyor. Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi uluslararası teşkilatlarda bisiklet kullanımını teşvik eden projelere destek sağlıyor.


Haber

Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik