Çocuklara Geri Dönüşüm Eğitimi

Çocuklara Geri Dönüşüm Eğitimi

Haber
10 Kasım 2015  09:44:39 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 7006

Kuşadası Belediyesi, ilkokul öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi veriyor. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen eğitimlerle ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda bilinç oluşturulması hedefleniyor.

 Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kuşadası'nda bulunan ilkokullarda, öğrencilere ambalaj atıklarının kaynağından toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılması yönünde eğitim seminerlerine başladı. Geri Dönüşüm Eğitimi programı kapsamında, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerine ‘’Çevre, Geri Dönüşüm ve Atık Piller’’ konularında eğitim seminerleri veriliyor. Kuşadası'nda bulunan tüm ilkokullarda verilecek olan eğitim programı kapsamında ayrıca okullara atık pil kumbaraları da bırakılıyor.
Son olarak Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Eğitim Sorumlusu Derya Tezcan tarafından 7 Eylül İlkokulu'nda verilen geri dönüşüm seminerini öğrencilerin büyük bir ilgiyle izlediği görüldü. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin “Biz Kuşadası Belediyesi olarak çevrecilik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Geleceğin büyükleri olan  çocuklarımızın çevre konusunda eğitilmesi en önemli görevlerimizden biridir. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Kuşadası için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik