Biathle Triathle Açık Avrupa Şampiyonası son buldu

Biathle Triathle Açık Avrupa Şampiyonası son buldu

Haber
3 Kasım 2015  07:51:55 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 1171

Kuşadası'nda düzenlenen, 14 ülkeden 145 sporcunun katıldığı Biathle Triathle Açık Avrupa Şampiyonası son buldu.

 Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kaymakamlığı’nın desteğiyle, Dünya Pentatlon Birliği (UİPM), Avrupa Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından organize edilen Biatle-Triatle Açık Avrupa Şampiyonası finalinde Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’nun katılımıyla madalyalar sahiplerini buldu.

Kuşadası İsmail Cem Meydanı’nda düzenlenen, 14 ülkeden 70’i kadın 75 ‘i erkek 145 sporcunun katıldığı yüzme, atış ve koşu branşlarında gerçekleştirilen şampiyonaya Türk ve İngiliz sporcuların performansları damga vurdu. Şampiyonaya Türkiye'den katılan 54 sporcu, takım ve bireyselde; 'Yıldız A', 'Takım', 'Junior' ve 'Master D' kategorilerinde 18 altın, 17 gümüş ve 22 bronz madalya kazandı. Yıldız C grubunda bulanan Kuşadalı Gerçek Sametay ve Partneri Bursalı Beyza Cesur ise karışık bayrak yarışında Avrupa Şampiyonluğu aldı. Şampiyona da en çok birincilik alan ülkeler Türkiye ve İngiltere oldu.


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik