Açık Avrupa Biathle Ve Triathle Şampiyonası Kuşadası'nda Başladı

Açık Avrupa Biathle Ve Triathle Şampiyonası Kuşadası'nda Başladı

Haber
30 Ekim 2015  18:05:22 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 625

Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Dünya Pentatlon Birliği (UİPM), Avrupa Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ve Türkiye Modern Pentatlon Konfederasyonu işbirliği ile düzenlenen Açık Avrupa Biathle ve Triathle Şampiyonası’nın startı Kuşadası İsmail Cem Meydan’ın da verildi.

 Şampiyona açılışına Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav, Ayşe Şerifoğlu, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer katıldı.

Açılışta konuşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, bu tür sportif faaliyetlerin Aydın ilinde daha sık gerçekleşeceğini belirterek “Başta günün anlam ve önemine binaen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını rahmetle anar ve Cumhuriyet bayramınızı kutlarım. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde böylesi güzel bir etkinliğin yapılması mutluluk verici. Bu etkinliğe katkı sağlayan başta Kuşadası Kaymakamı ve Kuşadası Belediye Başkanı olmak üzere organizasyona emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.
Kaymakam Aksoy ise Şampiyona’nın Kuşadası’nda yapılmasının tesadüf olmadığını, belirterek tarih boyunca Kuşadası’nın konumu gereği her türlü organizasyona ev sahipliği yapmış bir yer olduğunu söyledi. Aksoy şöyle konuştu “Kuşadası ve bölgesi tarih boyunca dünya’nın en önemli ilgi merkezlerinde biri olmuştur. Gerek konumu gerek doğası ile insanoğlu bu coğrafyayı oldum olası çok sevmiştir. Biz yerel yöneticiler bu tür faaliyetlerle Kuşadası’nın değerini artacağını düşünüyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor sporculara başarılar diliyorum.”
Şampiyona yapılan konuşmaların ardından Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın verdiği startla başladı. İlk yarışın sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav, Ayşe Şerifoğlu, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer taktı. Tüm yarışları Kuşadası'nda yapılacak olan Açık Avrupa Biathle ve Triathle Şampiyonası’nda 14 ülkeden 145 sporcunun üç gün boyunca yüzme, koşu ve atış kategorilerinde mücadele verecek.
Şampiyona programı şöyle;
1. Gününde (29 Ekim 2015) kız ve erkeklerin takım olarak yarışacakları miks bayrak yarışmaları,
 
2. Gününde (30 Ekim 2015) Triathle (atış-yüzme-koşu) yarışmaları,
 
3. Gününde (31 Ekim 2015) Biathle (koşu-yüzme-koşu) yarışmaları yapılacaktır.


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik