Torbalı Yatırımcının Ayağına Gidiyor

Torbalı Yatırımcının Ayağına Gidiyor

Haber
26 Ekim 2015  08:00:41 - Kategori: Torbalı - Okuma: 521

Başkan Görmez, “Yatırımcının ayağına gideceğiz. İlçemizin yatırım avantajlarını anlatacağız.”

 Torbalı Belediyesi Uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmek, ilçenin potansiyelini yeni girişimcilere tanıtmak amacıyla TÜMSİAD tarafından 3.sü düzenlenen TÜMEXPO Sanayi ve Ticaret Fuarı’na katıldı.

İstanbul Kongre Merkezi (ICC)’nde 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında devam edecek olan TÜMEXPO TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı’na katılan Torbalı belediyesi standı yatırımcı firma temsilcilerinin, şirket CEO’larının ilgi odağı oldu.
Başta ulaşım altyapı ve bürokrasi olmak üzere yerli ve yabancı firmaların beklentilerini, önceliklerini bildiklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlçemiz sadece Türkiye’nin değil, uluslar arası çok büyük markaların yatırım yaptığı bir çekim merkezi. 700 dolayındaki fabrika ile en çok vergi ödeyen bir ilçeyiz.  İşsizlik sorununa çözüm bulmuşuz. Çok hızlı nüfus artışı ve orantısız göçe rağmen göçlerle güçleniyoruz. Artık Torbalı’nın daha büyük adımlar atması,  yatırımcılara bilinirliğini daha çok anlatması lazım.”
‘YATIRIMCININ AYAĞINA GİDECEĞİZ’
Yatırımcının ayağına gideceklerini, dünyada yatırımcı çekme rekabetinin bunu gerektiğini  vurgulayan Başkan Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Ülkelerin değil kentlerin, markaların yarıştığı değer oluşturduğu, rekabetin yüksek, yatırımcının hassas olduğu bu süreçte belediyelere büyük iş düşüyor. Yatırımcıyı bürokrasiye boğmadan önünü açmamız gerekiyor. Torbalı bu anlamda 400-500 yeni fabrika için uygun potansiyel alan oluşturma hazırlığında” şeklinde konuştu.

Torbalı Belediyesi fuar temasında Metropolis Antik Kenti ile ilçede yatırım yapan şirketleri, öne çıkaran çalışmaların sergiledi. Torbalı köylerinin doğal güzelliklerini yansıtan görselleri kullandı.  Stant ziyaretçilerine ilçenin yatırım potansiyelini anlatan dokümanlar, cd ve görseller veriliyor. Zeytin kolonyası ile yöresel yiyecekler ikram ediliyor.


Haber

Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik