Başkanın Asfalt Sevinci

Başkanın Asfalt Sevinci

Haber
20 Ekim 2015  14:38:22 - Kategori: Torbalı - Okuma: 726

Yoğun yapılaşmanın yaşandığı Torbalı’da Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeyi şantiyeye çevirdi.

 10 ayda Torbalı’nın farklı bölgesine 48 bin ton sıcak ve yama asfalt yapılırken, 60 kilometrelik yol yeniden asfaltlandı. Çalışmalar kapsamında 2015 yılında toplam 90 kilometreye ulaşılması hedefleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, uygulama alanında kendini huzurlu ve mutlu hissettiğini söyledi. Başkan Görmez, Ayrancılar Egekent’te 540 ton asfalt döküleceğini, 32 bin metrekarelik ulaşım yolunda çevre düzenlemesi yapılacağını belirterek, şunları söyledi: “Tepeköy, Atatürk, Torbalı ve Karşıyaka’da sokak, kaldırım, kavşaklarda bozuk yol kalmadı. Halen devam eden Ayrancılar Egekent’te sıcak asfalt, Yemişlik’te ise parke taş döşeme çalışmaları devam ediyor. Muratbey Mahallesi’nde de alt yapı çalışmalarında son aşamaya gelindi.”
TORBALI ŞANTİYEYE DÖNDÜ
İlçenin öncelikli sorunu yazın tozdan topraktan, kışın çamurdan kurtulmak olduğunu vurgulayan Başkan Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Güvenli yaya kaldırımlar başta olmak üzere, ilçede altyapı anlamında ve üst yapı çalışmalarında tam bir seferberlik başlattık. Ekiplerimiz mesai gözetmeksizin kentin her noktasına erişme gayreti içindeler. Ayrıca bazı bölgelerin belediyecilik hizmetlerinden yeterince yararlanamadıklarını gördük.  Vatandaşımızın bizlerden en fazla talep ettiği hizmetlerin başında asfalt geliyor.” dedi.


Haber

Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik