Uluslararası Giritliler Sempozyumu Yarın Başlıyor

Uluslararası Giritliler Sempozyumu Yarın Başlıyor

Haber
15 Ekim 2015  12:00:17 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 571

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Geçmişten Günümüze Girit: Tarih, Toplum, Kültür” başlıklı uluslararası sempozyum yarın (16 Ekim) saat 09.30’da Kuşadası Royal Palace Otel’de başlıyor.

 Açılış bildirisini ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın yapacağı üç günlük sempozyuma Türkiye, Yunanistan ve Azerbaycan’dan akademisyenlerin yanı sıra Girit’in Kandiya Belediyesi’nden bir heyet de katılacak.  

 
Türkiye’de yaşayan Giritlilerin ve Girit kültürünün belleklerde yaşayan izlerini kayıt altına almak, Girit kültürünün değerini ortaya koymak ve Türkiye ile Yunanistan arasında Girit konusunda akademik anlamda var olan işbirliğini toplumsal alana taşımak amacı ile düzenlenen sempozyumda Girit tarihi, Girit’e ve Girit’ten göçler, Ada’da toplumsal yaşam ve cemaatler arası ilişkiler, Girit halk kültürü, edebiyatı, mutfağı, müziği ve biyografileri ele alınacak.


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik