İşçilerden toplu intihar girişimi

İşçilerden toplu intihar girişimi

Haber
9 Ekim 2015  12:00:45 - Kategori: Torbalı - Okuma: 863

Torbalı’da yapımı devam eden Devlet Hastanesi’nin inşaatında çalışan işçiler paralarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

 Toplu halde intihara teşebbüs eden işçilerin durumu ilçeyi karıştırdı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Torbalı’da yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatında kriz çıktı. Yüklenici firma Demars tarafından yapılan inşaatta çalışan işçiler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. İşçiler kaba inşaatı bitmiş olan binanın en üst katına çıkarak vincin bulunduğu alandan toplu halde atlayacaklarını söyledi. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edilirken itfaiye de önlem aldı.  İşçileri ikna çalışmaları ise sürüyor.
İzmir-Aydın yolu üzerinde Orman Fidanlığı'na ait 70 dönümlük arsa, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Sağlık Bakanlığı'na geçtiğimiz yıllarda devredildi. 250 yataklı hastanenin ihalesi 2014 yılının ilk aylarında yapıldı. Hastanenin, 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.


Haber

Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik