Başkan işçileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Başkan işçileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Haber
3 Ekim 2015  11:27:58 - Kategori: Ödemiş - Okuma: 7455

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, belediye işçileriyle kahvaltıda biraraya geldi. Belediye meclis üyeleri ve daire müdürlerinin katıldığı kahvaltı Belediye Destek Hizmet birimde gerçekleşti.

 Birlik ve beraberlik mesajının verildiği kahvaltıda Başkan işçilerin kadrolaşma ve sosyal alacakları hakkında bilgiler verdi.

“Anlınızın teri kurumadan emeğinizin karşılığını almak bizim birinci görevimizdir”
Belediye Başkanı A.Mahmut Badem konuşmasında; “Bizim yönetim anlayışımızın ilk kuralı çalışanın emeğinin karşılığı anlının teri kurumadan vermektir. Bunu başardık ve yönetimimiz süresince böyle olacaktır. Ödemiş’in her köşesinde sizlerin özverili çalışmalarınızla hizmet etmeye devam ediyoruz. Belediye hizmetlerinde olduğu gibi geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinde, geçen kış yaşanan kar felaketinde sizlerin gayretli çalışmalarınızla insanımızın yanında olduk. Onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Emeğin kıymetini çok iyi biliyoruz. Emeğinizin karşılığını da zamanında ödüyoruz. Geçmişten gelen sıkıntılarla zaman zaman sosyal ödemelerin aksadığını görüyoruz.  Ama en kısa zamanda ödenecektir. Sokaktaki borcumuz ne olursa olsun çalışanımız ücretini her zaman zamanında alacaktır. Hükümetimizin taşeron işçilerin kadrolaşmasıyla ilgili çalışmaları olduğunu daha önce bahsetmiştim. Bu çalışma en kısa zamanda tamamlanacaktır. Önümüzdeki bayramda kadrolu- taşeron ayrımı olmadan bir bayram kutlayacağız” dedi.
OSB’nin alt yapı çalışmaları 2016 yılı sonunda tamamlanacak
Ödemiş’te yapılan projeler hakkında kısa bilgiler veren Başkan Mahmut Badem; “21 yıl sonra Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar başladı. 2016 yılının sonunda fabrika kurmak isteyenlere teslim edilecek. 21 yıldır sahip çıkamayanlara selam olsun. Bu proje % 41 tenzilatla yapıldı. % 0,51 ihale verenlere selam olsun hala bunun acısını çekmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Çağrı Merkezi tamamlandı
Çağrı Merkezi binasının yapımının tamamlandığını ifade eden Başkan Mahmut Badem; “Çağrı Merkezi’nde çalışmak için 1000’den fazla kişi müracaat etti. Önümüzdeki haftadan itibaren mülakatlar başlayacak. Orada çalışanların bazı özellikler sahip olması gerekiyor. Mesela diksiyonunun iyi olması ve sinirlenmemesi gibi O yüzden çalışacak olan kişiler özelliklerine, niteliklerine göre belirlenecek. Asla siyaseten bir şey yapılmayacak” dedi.
Üniversitede yeni bölümler açılıyor
İlçede uzun yıllardır eğitim veren 4 yıllık yüksekokulun kapatılmasına değinen Başkan Badem; “Ödemiş’te mevcudu koruyamayanlara selam olsun. Biz ikinci dört yıllık bir yüksekokullu açtırmak üzere ön mutabakata vardık. Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Candeğer Yılmaz’a tekrar teşekkür ediyorum. Bu yıl Çocuk Gelişimi bölümü açıldı, öğrenci alımları 2016 yılında yapılacak bu süreçte yeni bir bölümün açılması konusunda mutabakata vardık. Açılacak olan bölümün kolaylıkla iş bulabileceği bir bölüm olmasına özen gösteriyoruz. Ege Üniversitesi Ziraat Meslek Yüksek Okulunda iki yıllık Veteriner Teknikerliği adında bir bölüm açtırdık. Orman Teknikerliği bölümü için bir taahhütname imzaladık. Birgi’de Katip Çelebi Üniversitesi’nin mimari restorasyon bölümü açılacak. Ödemiş’te kentin kültürel yapısının artmasını sağlayacak, öğrenci girişiyle ekonomide hareketlenmenin artırılmasına çalışıyoruz” dedi.
Torbalı- Bayındır, Ödemiş- Kiraz yolunun çataldan itibaren olan kısmındaki çalışmalardan bahseden Başkan Mahmut Badem, 2017 yılı içerisinde çalışmaların tamamlanacağını ifade etti.


Haber

Ödemiş

Başkan’a okul sporlarına katkılarından dolayı plaket

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Ödemiş Belediyesi’nin okul sporlarına katkılarından dolayı plaket verdi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik