Çevre dostu konteynerler hizmette

Çevre dostu konteynerler hizmette

Haber
29 Eylül 2015  11:33:19 - Kategori: Ödemiş - Okuma: 864

Ödemiş’te, çevre dostu yeni yeraltı ve yerüstü çöp konteynerleri hizmetinizde

 Türkiye’nin en kapsamlı çevre projelerinden biri olan Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetimi projesi kapsamında yapılan yeni yeraltı ve yerüstü çöp konteynerleri şehrin birçok yerine konulmaya başlandı.  Ödemiş merkezde 50 adet yerüstü ve 15 adet yeraltı olmak üzere iki çeşit olan konteynerler, kapasite bakımından daha büyük ve daha modern görünümdedir. Kullanımı rahat olan yeraltı konteynerleri eski sisteme göre dört kat, yerüstü konteynerler ise beş kat daha büyük hacme sahiptir.

Çevre dostu bir sistem olan bu uygulama sayesinde çöp atıklarının bünyesinde bulunan sıvı maddelerin sızıntı yoluyla çevreye pis koku ve bakteri yayması  vekedi, köpek gibi sokak hayvanlarının da çöpleri karıştırıp etrafa kötü koku yayması engelleniyor.
Çevremize daha duyarlı olmayız

Sağlıklı bir çevre ve çöp konteynerlerinin kötü görünümünü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan yeraltı ver yerüstü çöp konteynerlerinin vatandaşlar tarafından daha rahat kullanılması amacıyla üzerinde bilgilendirme yazıları bulunmaktadır. Ödemiş’te yaşayan bireyler olarak, çevrenin kirlenmemesi ve yaşam alanlarımızın temiz tutulması amacıyla çöplerin konteynerler içerisine atılması konusunda duyarlı olmalıyız.


Haber

Ödemiş

Başkan’a okul sporlarına katkılarından dolayı plaket

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Ödemiş Belediyesi’nin okul sporlarına katkılarından dolayı plaket verdi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik