Sokakta Düğün Tarih Oluyor…

Sokakta Düğün Tarih Oluyor…

Haber
16 Eylül 2015  11:39:17 - Kategori: Torbalı - Okuma: 1643

Torbalı Belediyesi Pancar, Pamukyazı, Kırbaş, Kuşçuburun, Çaybaşı Oba ve Çaybaşı Yeni Mahalle’de Düğün Salonları yapıyor. Pamukyazı ve Ayrancılar Suyun başı düğün salonlarının inşaatı ise bitti.

 Başkan Görmez, “Düğünleri sokaktan salonlara taşımak zorundayız”

Gürültü kirliliği nedeniyle sokaklarda yapılan ve yoğun şikâyetlere neden olan sokak düğünlerinin salonlara taşınması amacıyla Torbalı Belediyesi 9 ayrı mahalleye düğün salonları yapıyor.
Düğün maliyetlerinde önemli yer tutan salon kiraları ve yer yokluğu nedeniyle düğünlerin sokaklarda yapıldığını, bunun oluşturduğu gürültü kirliliğinin vatandaşların yoğun şikâyetlerine neden olduğunu belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sorunu çözmek için her mahalleye modern bir düğün salonu inşa etmeyi amaçladıklarını söyledi.
Pancar, Kırbaş, Kuşçuburun,  Çaybaşı Oba ve Çaybaşı Yeni Mahalle’de düğün salonları yapılacağını, bazıları için ihaleye çıkıldığını ve inşaata başlandığını kaydeden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Pamukyazı ve Ayrancılar Suyun başı düğün salonlarının inşaatının ise bittiğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sokak düğünlerinin sosyal ve geleneksel yanına saygı duyuyoruz. Ancak artık kentleşmenin, kent kültürü ve yaşam biçiminin çalışma koşullarını değiştirdiği, komşuluk ilişkilerinin farkındandık oluşturduğu günümüzde sokakları kapatıp düğün yapmak farklı tepkilere ve şikâyetlere neden oluyor. Düğünlerimizi sokaklardan salonlara taşımak zorundayız. Torbalı hızla kentleşen değişime açık bir ilçe.  Sosyal yaşama, düğünlere daha da değer katmak, anlamlı kılmak adına düğün salonları serisini önemsiyoruz. Vatandaşlardan da bu anlamda büyük destek görüyoruz.”


Haber

Torbalı

Torbalı’da Gökyüzü Renklenecek

Torbalı Belediyesi’nin her yıl Nisan ayında geleneksel olarak düzenlediği uçurtma şenliğinin 12.si Pazar günü Özbey Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

İstatistik