Cemevi Açılışında Barış Mesajları

Cemevi Açılışında Barış Mesajları

Haber
3 Eylül 2015  10:40:15 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 879

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Davutlar Cemevi’nin açılışına katılan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı barış mesajları verdi. Kayalı, cemevlerinin barışın ve dostluğun adresi olduğunu söyledi.

 Alevi Kültür Derneği tarafından bağışlarla yaptırılan Davutlar Cemevi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde düzenlenen bir törenle açıldı. Katılımın yoğun olduğu Cemevi açılışına, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, CHP Aydın Milletvekilleri Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, CHP Tunceli Eski Milletvekili Hüseyin Aygün, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Haydar Büyükdağ ile siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.   

 
Törende, Alevi vatandaşların ibadetlerini yerine getirebilecekleri Cem salonu, hayır yemeklerinde kullanabilecekleri yemekhane, cenazeler için morg ve gasilhane ile çeşitli toplantıların yapılabileceği salonlardan oluşan Davutlar Cemevi’nin hayırsever vatandaşların katkıları ile yapıldığı belirtilerek Cemevlerinin ibadethane olduğunun altı bir kez daha çizildi.
 
Cemevi’nin yapımına katkıda bulunan bağışçılara plaket verilen törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Cemevi açılışının 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yapılmasının çok anlamlı olduğunu vurgulayarak “1 Eylül, İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı gündür. Bugüne kadar pek çok savaşı atlattık. Ancak ne yazık ki ülkemizde akan kanı durduramıyoruz. Cemevleri her zaman barışı ve dostluğu esas alır. Bu nedenle böyle bir günde sizlerin arasında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. 


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik