Fırıncılara Tam Not…

Fırıncılara Tam Not…

Haber
17 Haziran 2015  13:23:36 - Kategori: Ödemiş - Okuma: 1468

İftar sofralarının simgesi pide fırınlarını denetleyen zabıta ekipleri, cezayla değil teşekkürle ayrıldılar…

 Torbalı Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayı öncesi ilçedeki fırınları, gıda imalatı yapan işyerlerini ve tatlıcı esnafında denetimlerde bulundu. Tutanak yerine teşekkür notu bırakan zabıta ekipleri uygulamadan memnun ayrıldılar.

Sabahın erken saatlerinde başlayan denetimler, daha çok ramazan sofrasında yer alacak gıda imalatı yapan işyerlerine yönelik olarak sürdürüldü.  İftar sofralarının simgesi pide fırınlarını, şekerleme imalathanelerini, marketleri, hurma satıcıları başta olmak üzere çok sayıda işyerini denetleyen zabıta ekipleri tek bir tutanak düzenlemeden uygulamalarını sonlandırdı.
CEZA TUTANAĞI YERİNE TEŞEKKÜR NOTU
Ceza tutanğı yerine esnafa birer teşekkür notu bırak Torbalı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü  ekipleri ramazan ayı boyunca denetimlerini sıklaştıracak. Tüketicinin bilinçlenmesiyle esnafında daha nezih mekanlar, ortamlar oluşturduğunu belirten zabıta müdürlüğü  yetkilileri, “Her vatadaşımız zaten birer zabıta titizliğyle satın aldığı ürüne-hizmete  dikkat ediyor. Sağlıklı et satmayan bir kasabın ya da eksik gramajlı pide üreten bir fırıncının Torbalı’da esnaflık yapması çok zor. Zaten ilçemiz esnafının ahilik bilinci oldukça yüksek ve hzimet odaklıdır. Denetimler gösteriyor ki esnafımız gerekeni büyük bir duyarlılıkla yerine getiriyor” şeklinde konuştular.


Haber

Ödemiş

Başkan’a okul sporlarına katkılarından dolayı plaket

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Ödemiş Belediyesi’nin okul sporlarına katkılarından dolayı plaket verdi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik