Güç birliği için büyük adım

Güç birliği için büyük adım

Haber
29 Nisan 2015  17:22:15 - Kategori: Kuşadası - Okuma: 818

Kuşadası ile Selçuk Belediye Başkanları turizmde güç birliği için bir araya geldi.

 Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden  Kuşadası ile Efes Antik kentiyle ünlü İzmir’in Selçuk ilçesi turizmde güç birliği yapacak. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Yapıcı, kurmaylarıyla birlikte Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile makamında bir araya geldi. Birlikte hareket etme, ilçelerin turizm potansiyelini geliştirme,  iki ilçenin iç ve dış turizmde payını artırma, ortak tanıtım stratejileri geliştirme gibi  konularla ilgili ön görüşmelerin yapıldığı toplantıda,  güç birliğinin turizm örgütlenmelerinin katılımıyla geliştirilmesi benimsendi.

         Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, turizme ivme kazandırılması için bölgesel iş birliğinin önemine dikkat çekti. Kayalı, “Sayın Bakıcı ile yaptığımız toplantı iki ilçenin turizmi açısından büyük önem taşıyor. Bu iş birliği sadece Kuşadası ile Selçuk’un  değil tüm Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak. Ayrı ayrı hareket etme yerine, turizmcilerimiz, sektör temsilcilerinin katılımı ile bölgemizi bir destinasyon  olarak değerlendirebiliriz. İki ilçe bir birine rakip değil, ortak tarihi, kültürü, özellikleri ve hedefleri var. Bu ortak yönler ve başarılı bir güç birliği ile iki ilçenin turizm potansiyelini arttırabiliriz. Her iki ilçemizde de yeni ve büyük yatırımlar söz konusu. Kuşadası’nda önümüzdeki bir iki yıl içerisinde nitelikli yatak sayımız ikiye katlanacak. Aynı şekilde komşumuz Selçuk’ta Pamucak sahilinde yeni yatırımlar, yeni tesisler yapılıyor. İlişkilerin geliştirilmesi bölgemizi diğer bir çok turizm destinasyonundan ileriye taşıyacak ” dedi.  


Haber

Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik