Başkan Çiçek’in Yol İsyanı

Başkan Çiçek’in Yol İsyanı

Haber
8 Mart 2015  20:25:51 - Kategori: Tire - Okuma: 6446

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, adı ölüm yoluna çıkan Tire-Belevi yolu için yetkilileri göreve çağırdı.

 Kiraz, Beydağ, Bayındır, Ödemiş  ve Tire gibi ilçelerin yoğun olarak kullandığı Tire-Selçuk Karayolu’nda yaşanan kazalar, bölge halkıyla beraber Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’i de çileden çıkardı. Aynı yolda önceki gün bir kişinin daha ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek yetkilileri göreve çağırdı. Başkan Çiçek,’’Yapmıyorlarsa, yapamıyorlarsa, bize yetki versinler, biz yapalım’’dedi. Özellikle yolun yaz döneminde daha çok kullanıldığını ifade eden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’Önümüz yaz, bakalım kaç defa daha yetkilerle sesleneceğiz’’ diyerek sitemlerine devam etti.


Bulduğu her fırsatta Tire-Selçuk Karayolu’nun teknik yetersizliğine değinen Çiçek; “ Biz bu yol için elimizden gelen çabayı gösterdik. Sicili bozuk olan bu yolda çok canlar yandı. Bu yolda daha fazla canların yanmaması için Tire Belediye Başkanı olarak yetkilileri göreve çağırıyorum” Eski Ulaştırma Bakanımız Binalı Yıldırım’dan bu “ölüm yolu” ile ilgili birçok kez söz aldık. Bazı gazetelerde bu yolun yapılacağına dair haberler de çıktı. Bu gazeteler verilen sözlerin belgesidir” şeklinde konuştu. 


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik