Özgecan ve Fırat’ın Adı Tire’de Yaşatılacak

Özgecan ve Fırat’ın Adı Tire’de Yaşatılacak

Haber
3 Mart 2015  16:10:04 - Kategori: Tire - Okuma: 904

Mersin’de insanlık dışı cinayete kurban giden üniversite öğrencisi Özgecan Arslan ve Ege Üniversitesi’nde PKK sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adları Tire’de yaşayacak.

 Tire Belediye Meclisi 02.03.2015 Pazartesi günü yaptığı olağan toplantısında çok anlamlı bir karara imza attı. Cumhuriyet Halk Parti’li belediye meclis üyelerinin önergesi ile Özgecan Arslan ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Tire Temsilciliği’nin vermiş olduğu dilekçe ile Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isimleri Tire’de yaşatılacak. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in başkanlığında toplanan Tire Belediye Meclisi, gündemdeki maddeleri görüşüp karar bağladıktan sonra CHP’li Meclis Üyeleri ve Tire Ülkü Ocakları’nın dilekçelerini ek gündem olarak görüşmeye başladı. Yapılan oylama sonrasında ölümleriyle tüm ülkeyi yasa boğan iki üniversite öğrencisinin isimlerinin Tire’de yaşatılması oybirliği ile karara bağlandı. Yapılan oylamalar sonrasında açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’çok kısa zaman içerisinde bizleri derinden üzen iki vahim olayla karşılaştık, pırıl pırıl iki gencimizi dualar eşliğinde ebediyete uğurladık. Bu kararları, olayların hemen sonrasındaki ilk meclis toplantısında almamız çok anlamlı. Etkiye tepki vermek gerekir, biz de tepkimizi bu gençlerimizin isimlerini ilçemizde yaşatarak veriyoruz. Allah ailelerine sabır versin, tekrardan başımız sağ olsun’’ dedi.


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.





Haftanın Hit Haberleri

İstatistik