Belediye Çöpünü Kendi Toplayacak

Belediye Çöpünü Kendi Toplayacak

Haber
2 Aralık 2014  22:17:35 - Kategori: Tire - Okuma: 752

Tire Belediyesi temizlik işleri faaliyetlerini kendi imkânlarıyla yürütecek.

 1997 yılından beri ihaleyle özel şirketlerin yaptığı çöp toplama ve temizlik işleri faaliyetleri artık Tire Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla yapılacak. Yaklaşık 17 yıldır ihaleyi kazanan aracı temizlik şirketlerinin yaptığı çöp toplama ve depolama işlemleri, bundan böyle direk Tire Belediyesi tarafından yapılacak. Bu sayede Tire Belediyesi yıllık ortalama 2,7 milyon TL kar edecek.
Temizlik şirketi ile aralarındaki protokolü meclis kararı ile feshettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek fesih yüzünden hiçbir temizlik işçisinin mağdur edilmediğini belirtti. Temizlik şirketi ile aralarında borçlara yönelik ödeme takvimi oluşturulduğunu da sözleri ekleyen Çiçek ‘’1 milyon TL parayı bankadan meclis kararı ile kredi çekerek ödedik, temizlik şirketinde çalışan personellerimizi diğer şirketlere aktardık. Elimizde bulunan mevcut araçlarla çöp toplama işlerini sürdürüyoruz. Böylelikle çöp toplamı işleminin aylık maliyeti ortalama 360 Bin TL den 130 Bin TL ye düşmüş oldu. Zaten kesintilerden sonra belediyemize gelen para belli, bu parayla iş mi yapacağız, akaryakıt mı alacağız, maaş mı ödeyeceğiz? İlçemiz için çok hayırlı bir iş yaptık’’ dedi.


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik