Satış Konusuna Açıklık Getirdi

Satış Konusuna Açıklık Getirdi

Haber
13 Ekim 2014  22:43:43 - Kategori: Tire - Okuma: 440

Kocaoğlu, ziyaret kapsamında günlerdir süren Tire’de satılacak olan İl Özel İdaresi malları konusuna açıklık getirdi.

 İl Özel İdaresi mallarının dağıtımıyla ilgili konuşan Kocaoğlu, “Özel İdare mallarının nereye verildiği zaten ortada. Bu konuda sıfır çektik. Köy tüzel kişiliği ve belde malları konusunda biz ‘seçim sürecinde bu malları kim kullanıyorsa yine onlar kullanacak’ dedik. Buna kooperatifleşme ile izin vereceğiz. Tire’deyse belediyeye irili ufaklı birtakım araziler verilmiş. Bunların üzerlerinde ürünler var. Bunların toplanılması ve değerlendirilmesi için ihaleye çıkmamak, görevi kötüye kullanmak, malı yönetememektir" dedi.

Tire Belediyesinin, mal satışı değil ürünlerin kullanılması için ihaleye çıktğını anlatan Kocaoğlu, şunları söyledi: "Bugüne kadar yapılan ihaleler malın satışına yönelik değil, malın üzerindeki ürünlerin heba olmamasına yöneliktir. Şu ana kadar satılan tek kuruşluk mal yoktur. Meclisten alınan yetki köy malları satılıyor şeklinde değildir. Burada bir otel, bir iş hanı ve Gökçen’de iş yeri ve evler var. Amaç bu malları satmak değil, borçtan kurtulmaktır. Şimdi bu kapsamda malların değeri tespit edilecek ve bu mallar kamu kurumları ve SGK’ya teklif edilip borçların silinmesi talep edilecektir. Biz bir taraftan borcu silerken, bir taraftan da Tire’de yaşam standardını yükseltmek için projelerimize devam edeceğiz. Kapalı spor salonu, stadyum, yüzme havuzu gibi hizmetler için destek olacağız. Hani bu mallar satılmayacaktı, zaten satılan bir şey yok. Burada siyasi bir linç var. Bu linçin yarısı Tire Belediye Başkanına yarısı Aziz Kocaoğlu’na. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kamu kurumlarının, kamu iktisadi teşebbüsleri ve belediyelerin nadide mallarının kimin hangi imar yetkileriyle sattığı malumdur.”
PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

Tire’yi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tire Belediyesi’ndeki ziyaretin ardından Başkan Çiçek, CHP İlçe Başkanı Şenol Sardoğan ve beraberindeki ekiple birlikte projeleri gezerek yerinde inceledi.


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik