Sınava Selçuk'tan Da Çok Sayıda Öğrenci Katıldı

Sınava Selçuk'tan Da Çok Sayıda Öğrenci Katıldı

Haber
7 Mayıs 2014  11:11:40 - Kategori: Tire - Okuma: 608

TİRE’DE İLK DEFA BURSLULUK SINAVI YAPILDI

 400’den fazla dördüncü sınıf öğrencisinin kayıt yaptırdığı sınavda minik öğrenciler Bilgi Koleji’nden burs kazanmak için ter döktü. Sınava Selçuk ilçesinde de çok sayıda öğrenci katıldı.

  Atlas Özel Öğretim Kurumları bünyesinde bulunan Tire Bilgi Koleji, Bayındır, Selçuk ve Tire’de eğitim gören dördüncü sınıf öğrencilerini bursluluk sınavında bir araya getirdi. Başarılı öğrencilere ortaokul eğitimi süresince eğitim bursu verilecek olan bursluluk sınavına öğrenciler, 4. sınıf öğretmenleri ve veliler büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler sınav salonlarında ter dökerken, velilere rehber öğretmen Halil İbrahim Uçar tarafından Bilgi Koleji Konferans Salonunda seminer verildi. Bazı velilerin seminere katılmayarak okul bahçesinde heyecanlarını bastırmaya çalıştığı görüldü.
  Bursluluk sınavında öğrenciler kendilerini deneme ve becerilerini ölçebilme imkânı bulurken, aynı zamanda daha iyi eğitim alabilecekleri bir özel okulda indirimli okuyabilme fırsatını da kazanmaya çalıştılar. Tire Özel Bilgi Koleji eşine az rastlanır bir hızla çalışarak sınav sonuçlarını aynı gün konferans salonunda yapılan törenle açıkladı. Bursluluk sınavı koordinatörü müdür yardımcısı Tansel Hamidoğulları yaptığı konuşmada; “Bayındır, Selçuk ve Tire’den yüzlerce öğrenci ve veli okula kadar gelmişken, onları geri gönderip sonuçları daha sonra açıklamak heyecanı daha da arttırır. Onun için planlı ve yoğun bir şekilde çalıştık. Bizim için zor da olsa öğrencilerimiz sınavdan çıktıktan sonra ikram ettiğimiz yemekleri yerken, teknik altyapımız ve sınav ekibimizin gayreti sayesinde sınavın değerlendirilmesini tamamladık. Öğrencilerimizin başarı belgeleri hazırlanırken velilere şarkılardan seçmeler ve halkoyunları gösterileri sunduk. Sınavda ilk 10’a girenlerin sonuçlarını da konferans salonunda açıkladık. Başarı belgelerini, madalyalarını ve para ödüllerini takdim ettik. Diğer öğrencilerin sonuçlarını da cep telefonlarına gönderdik.” dedi.
  Tire Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç ise “Amacımız Bayındır, Selçuk ve Tire’de kaliteli eğitimi daha da artırmaktır. Bu konuda sadece kendi projelerimizi uygulamakla kalmıyor, öğrencilerimizden velilerimizden ve devlet kurumlarından gelen her türlü projeye elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl açtığımız Özel Bilgi Çocuk Anaokulu’na, Özel Bilgi ilk ve ortaokuluna halkımızın ilgisinin her geçen gün arttığını görüyor ve bu güvene layık olmaya çalışıyoruz. 2014-2015 dönemi için indirimli erken kayıtlarımız başladı Çocuğunun daha iyi bir eğitim almasını isteyen ama kafasında özel okul ile ilgili soru işareti olan tüm velileri, tanışmak ve gerekli bilgiyi vermek için okulumuza davet ediyoruz. Eğitimde başarıyı arttırmak ve ödüllendirmek önceliklerimiz arasındadır. Sınavımıza katılan bütün öğrencilere ve ailelerine bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim, bu gün sadece dördüncü sınıflardan 400’den fazla öğrenci ağırlamış olmamız bölgemizdeki 4. sınıf öğretmenleri ve velilerin eğitime önem verdiğini gösterir.” şeklinde konuştu.


Haber

Tire

Ekiyörük’ten Süt ve Et Krizini Bitirecek Öneriler

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana süt ve et sektörünü ciddi bir krizin beklediğini kamuoyuna duyurarak acil önlemler alınması için çağrıda bulunan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, krizin çözümü için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çözüm önerilerini sundu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik