Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Haber
10 Mart 2014  08:47:56 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 6503

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

 Julia Mia 2009 yılında Ukranya Ulusal Sanat Akademisinden mezun olduktan sonra Kuşadası’na yerleştiğini belirterek tüm yabancı Gelinler ile bir resim atölyesi kurduğunu anlattı. Ukrayna ve Kuşadası manzaralarını tuvaline aktaran Julia Mia, barış içinde bir dünyada yaşamak istediğini vurguladı.

 

Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün Dünya Emekçi Kadınlar Gününde sergi açan Julia Mia’yı ve tüm kadınları kutlayarak yabancı gelinlerin artık hemşehrimiz olarak yaşadıklarını belirtti. Barış ve dostluk içinde yaşama dileğini ifade eden Altungün,  İbramaki Sanat Galerisinde yabancı sanatçıları sergi açmaya davet etti.


Haber

Kültür-Sanat

2. Kuşadası Kardeş Kentler Festivali 14-16 Ekim’de Yapılacak

Kuşadası Belediyesi’nin kardeş şehirleri ile ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmesi ve dostluğu pekiştirmesi amacıyla Pegasus Airlines sponsorluğunda gerçekleştirdiği “ 2. Kuşadası Kardeş Kentler Festivali 14-16 Ekim tarihleri arasında yapılacak. “ Makedonya’nın Gorçe Petrov şehrinin bu yıl onur konuğu olduğu ve 3 gün sürecek olan festivalde çeşitli ülkelerin ekipleri gösteriler yapacak, tanıtım standları açacak ve yöresel yemek sunumları yapacak. Festivalde ünlü pop müziği sanatçısı Ziynet Sali, Ünlü Makedon TANEC Ensemble gurubu, Djambo Agusevi, Cenk Bosnalı-Bosna Ekspres, Momo Nikolovski, ünlü caz ustası Maffy Falay ücretsiz halk konserleri verecek, Makedonya Etnografik Defilesi sahneye konacak.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik