Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

Haber
13 Mayıs 2013  09:36:44 - Kategori: Duyuru - Okuma: 797

Selçuk Belediye Spor Kulübü 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramını Kutlama Etkinliği İptali

Hatay Reyhanlı’da gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybeden masum ve savunmasız insanlarımızın acılarını derinden paylaşıyor ölenlere tanrıdan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.
   Hükümetin uyguladığı basın yasağı nedeni ile pek çok vatandaşımızın olaydan habersiz olduğunu görüyorum. 
Orada acı içinde kıvranan insanlarımızı gördükçe çevremde hiç bir şey olmamış gibi umarsızca dolaşan insanlarımız kültürümüzü kaybettiğimizin göstergesidir. Eskiden böyle bir olay yaşandığında Ulusça “ yas” ilan edilirdi. Onların acısına ortak olurduk böylece. Oysa bu gün bir “Galatasaray- Fenerbahçe maçı” kadar ses getirmedi bu olay. Bizler Ulusça birlik içinde olup acımızı, sevincimizi birlikte paylaşmadığımız sürece bu gün Reyhanlı’ da yaşanan olayların yarın burada da yaşanması kaçınılmaz bir gerçektir.
Tam 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşku içinde kutlama arifesine girdiğimiz şu dönemde Selçuk Belediye Spor Kulübü olarak 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü başlayıp 19 Mayıs Pazar günü sona erecek olan müzik eşliğinde” halk voleybolu” ve “Tenis Turnuvası” etkinliğimizi daha sonra gerçekleştirmek üzere iptal ediyorum.
Bizler Atatürk’ün evlatları olarak bu vatanın bir karış toprağında kan varsa, göz yaşı varsa bizim yüreklerimizde de vardır. İnsanı hayvandan ayıran özellik belden yukarısıdır. Gün kendimize gelme günüdür!
 
Ümran SONGUN
Selçuk Belediye Spor Kulübü Derneği Başkanı
Türkiye Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi


Haber

İstatistik