1980’li Yıllara ÖYKAM Arşivi’nde Yerini Aldı

1980’li Yıllara ÖYKAM Arşivi’nde Yerini Aldı

Haber
25 Ağustos 2012  12:40:45 - Kategori: Ödemiş - Okuma: 304

1980’Lİ YILLARA KADAR ÖDEMİŞ İLKÖĞRETİM OKULUNDA OKUMUŞ YA DA GÖREV YAPMIŞ KİŞİLERE AİT BELGELER ÖYKAM ARŞİVİ’NDE YERİNİ ALDI

Ödemiş İlköğretim Okulu depolarında bulunan Ödemiş Lisesi’nin ilk yıllarına ait evraklar, özenli ve yoğun bir çalışmanın ardından ÖYKAM’da araştırmacı ve ilgililerin hizmetine sunuldu.
ÖYKAM çalışanları tarafından yaklaşık 20 gün süren çalışmalar sonucunda depolarda bulunan evraklar arasındaki arşivlik değer taşıyan belgeler özenle ayrılarak, tozdan arındırılıp ilaçlandı. Yıpranmış olanlar ise tamir edildikten sonra tasnif edildi.
Ödemiş’in erken Cumhuriyet döneminden 1980’li yıllara uzanan eğitim geçmişine ışık tutan evraklar, ÖYKAM’da  “A. ODE-LIS” başlıklı fona yerleştirildi. 344 adet klasör, defter ve zarftan oluşan evraklarla ilgili katalog, ÖYKAM Kütüphane salonundaki araştırmacı bilgisayarlarının ana sayfasında da (PDF formatında) bulunmaktadır.
Ödemiş Lisesi’nde okumuş öğrenciler, görev yapmış öğretmen, memur ve hizmetlilerle ilgili birçok belge ve evraklar arasında; tasdiknameler, maaş ve ücret defterleri, öğretmenlerin not defterleri, öğrencilerin kanaat notları dosyaları, öğretmen dosyaları, Ödemiş Lisesi ve Öğrencilerini Koruma Derneği Karar Defteri ve üye kayıt fişleri, öğrenci velilerine ait dilekçe dosyaları, öğretmen-memur devam-devamsızlık çizelgeleri, ayrılan öğretmen dosyaları, gelir-gider defterleri, ücretli derse giren öğretmenlerin dosyaları, Ödemiş Lisesi Kantini belgeleri, Ödemiş Lisesi talebe-veli defterleri, mektep ziyaretçi defterleri, bordro defterleri, Ödemiş Lisesi öğrencilerine ait albüm, rapor ve izinler, Ödemiş Lisesi’nin eczanelerle yazışma evrakı, sınıf öğretmen kurulları tutanakları, emeklilik dosyaları, yetiştirme kursları belgeleri, özel günler ve etkinlikler klasörleri, öğretmen-memur sicil defterleri ve stajyer öğretmenlere ait belgeler bulunmaktadır.


Haber

Ödemiş

Başkan’a okul sporlarına katkılarından dolayı plaket

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Ödemiş Belediyesi’nin okul sporlarına katkılarından dolayı plaket verdi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik