21 Mart 2012 Çarşamba Günü Başlıyoruz!

21 Mart 2012 Çarşamba Günü Başlıyoruz!

Haber
21 Mart 2012  08:16:23 - Kategori: Duyuru - Okuma: 790

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. H. Tugay Şen: “DOĞU PERİNÇEK VE YURTSEVERLERE ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜNE 21 MART 2012 ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYORUZ!”

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. H. Tugay Şen, 19 Mart 2012 Pazartesi günü (bugün) İşçi Partisi İl Merkezinde Doğu Perinçek ve Yurtseverlere Özgürlük İçin    21-24 Mart’ta Kiraz’dan İzmir’e yapılacak yürüyüş ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Şen, toplantıda şunları belirtti:
 
 
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in tutuklanmasının 5. yılına gireceğimiz 21 Mart 2012 tarihinde Kiraz ilçemizden başlayıp, 24 Mart 2012 tarihinde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek olan “Doğu Perinçek ve Yurtseverlere Özgürlük” yürüyüşümüzün hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz.
 Bu uzun yürüyüşümüz boyunca 11 ilçe, 7 belde ve 1 köy merkezinde kitlesel basın açıklamaları gerçekleştireceğiz. Ayrıca Ödemiş ve Torbalı ilçeleri ile Kemalpaşa’nın Sarılar köyünde “Doğu Perinçek ve Yurtseverlere Özgürlük” geceleri düzenleyeceğiz.
 
TÜM YURTSEVERLERE ÖZGÜRLÜK İÇİN YÜRÜYORUZ
Genel Başkanımız Doğu Perinçek başta olmak üzere tüm yurtseverlere özgürlük için yürüyeceğiz. Ergenekon, Balyoz vb. tertiplerin bozulmasının tek şartı, şu veya bu sebeple hiçbir ayrım yapmadan tüm yurtsever tutukluların özgürlüğü için mücadele etmektir. Bu noktada yapılan yanlışlıkları gidermek ve tertipleri bozacak tavrı almak bakımından, yürüyüşümüz boyunca tüm tutuklu yurtseverlerin resimlerini taşıyacağız. Böylece Silivri ve Hasdal’da tek bir yurtsever kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edeceğimize ilişkin kararlılığımızı göstereceğiz.
           
UĞRAYACAĞIMIZ BÜTÜN MERKEZLERDE
YURTSEVERLERLE BİRARADA OLACAĞIZ
         Yürüyüşümüzün ilk üç gününde ilçe ve belde merkezlerinde yapacağımız basın açıklamalarına ve gecelere dost siyasi partilerimizin, sendikalarımızın ve demokratik kitle örgütlerimizin başkanları katılacak ve konuşmalar yapacaklardır. Böylece uğradığımız her merkezde BOP eşbaşkanlığı yönetimine karşı Türkiye Cephesi’nde birleşmenin örneklerini yaratacağız.
         Partimiz Merkez Karar Kurulu üyesi ve aynı zamanda Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek, yürüyüşümüzün ilk iki gününe ve Ödemiş ile Torbalı’da düzenleyeceğimiz gecelere katılacaktır. Gazeteci Halil Nebiler, Ödemiş’teki yürüyüş ve geceye katılacaktır.
 
            24 MART CUMARTESİ GÜNÜ BÜYÜK İZMİR YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞALIM
Yürüyüşümüzün son günü olan 24 Mart 2012 Cumartesi günü Büyük İzmir yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. 24 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da Bornova Meydanı’ndan başlayacağımız yürüyüşü, Konak Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak kitlesel basın açıklaması ve katılımcıların konuşmaları ile sona erdireceğiz. Yürüyüşümüzün sonunda hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe’yi okuyacağız. Gençliğe Hitabe’yi Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Bülent Arınç’ı protesto ettiği için atılan TGB GYK üyesi Erdem Özdemir okutacaktır.
Siyasi partilere, meslek odalarına, kitle örgütlerine yaptığımız ziyaretler ve görüşmelerin sonucunda Büyük İzmir yürüyüşümüze çok sayıda siyasetçi, sanatçı, sendikacı ve demokratik kitle örgütü başkanı katılacaktır. Bugüne kadar yürüyüşümüze katılacağı kesinleşen isimlerin bazıları şunlardır:
Hasan Basri Özbey (İşçi Partisi Genel Başkan Vekili)
Prof. Dr. Nurettin Demir (CHP Milletvekili)
Alaattin Yüksel (CHP Milletvekili)
Levent Kırca (Tiyatro Sanatçısı)
Nilgün Doğan (Vardiya Bizde Platformu Sözcülerinden)
Muzaffer İzgü (Yazar)
Prof. Dr. Özdemir Nutku
Mehmet Faraç (Gazeteci-Yazar)
Tacettin Bayır (CHP İzmir İl Başkanı)
Selçuk Karakülçe (DSP İzmir İl Başkanı)
Erdem Özdemir (TGB GYK Üyesi)
 
 
BAYRAĞINI AL, YÜRÜYÜŞE GEL!
Ergenekon, Balyoz vb. isimlerle yürütülen tertiplere karşı çıkan, “Özel Görevli Mahkemeler kaldırılmalıdır” diyen tüm siyasi partileri, sendikaları, meslek odalarını ve kitle örgütlerini yürüyüşümüzün her aşamasında birlikte olmaya ve özellikle 24 Mart Cumartesi düzenleyeceğimiz Büyük İzmir yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz. Her parti ve kurum, kendi pankart ve flamalarıyla yürüyüşümüze katılabilir. İşçi Partisi olarak amacımız, birleşerek Türkiye Cephesi’ni oluşturmaktır.
İzmirli yurttaşlarımızı, dört günlük yürüyüşümüze katılmaya davet ediyoruz. Çeşitli nedenlerle ilk üç güne katılamayacak olan yurttaşlarımızı, 24 Mart Cumartesi günü yapacağımız Büyük İzmir yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz. İşçi Partisi olarak, 24 Mart Cumartesi günü İzmir’in bütün ilçelerinden Bornova Meydanı’na otobüsler kaldıracağız. Gelin, hep birlikte korku imparatorluklarının yıkılmak üzere olduğunu gösterelim.
Doğu Perinçek ve yurtseverlere özgürlük için,
Özel Görevli Mahkemelerin kaldırılması için,
Bölünme Anayasası girişimini engellemek için,
Suriye ile savaşa hayır demek için,
4+4+4 değil, Kesintisiz, Parasız, Laik Eğitim demek için,
Haydi, 21-24 Mart’ta Kiraz’dan İzmir’e yürüyelim!
Haydi, 24 Mart Cumartesi günü 10.30’da Bornova Meydanı’nda buluşalım!
Bayrağını al, yürüyüşe gel!
 
İşçi Partisi
Basın Bürosu


Haber

İstatistik