Otantik Gizemli Giysi Sergisi Açıldı

Otantik Gizemli Giysi Sergisi Açıldı

Haber
5 Eylül 2011  11:28:51 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 8640

Uzun yıllar Kuşadası’nda yaşayan ve kendi tasarımları ile şile bezi, ipekli kumaşlar ve boncuklarla işlediği giysileri sergileyen Kadriye Tunç, nostaljik retro giysilerini tanıttı.

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisinde yer alan giysilerin 70’li yıllarda İzmir Moda Fuarında milli mankenlerin sunduğunu, İtalya, İngiltere, Almanya’dan giysi siparişleri geldiğini vurgulayan Kadtiye Tunç, gazete küpürlerinde kalan haberleri ve modanın gelişimini anlattı.
 
Kadriye Tunç’un tasarımları giysiler modanın yıllar sonra yeniden güncel hayatta kullanılan giysilerle aynı olduğunu vurgulayan Kadriye Tunç, Kuşadalı hanımların yoğun ilgi gösterdiği sergide eski dostları ve müşterileri ile buluşma fırsatı olduğunu söyledi.
 
Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M.Nail Ceylan’da Kuşadalı bir modistin dünya çapındaki başarısını sergilemekten memnuniyetini belirterek, Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün adına çiçek vererek modist Kadriye Tunç’u kutladı.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik