Bayramda Tiyatro Şenliğine Yoğun İlgi

Bayramda Tiyatro Şenliğine Yoğun İlgi

Haber
2 Eylül 2011  10:25:55 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 1390

Kuşadası’nda belediye tarafından Ramazan bayramı nedeniyle bayram şenliği gerçekleşririldi.

Ramazan ayı boyunca her akşam gerçekleştirilen Ramazan eğlenceleri ile ilgi odağı olan Kuşadası Atatürk Meydanı’nda bu kez bayram boyunca büyükler ve küçükler için iki ayrı tiyatro oyunu Bayram Şenliği adı altında sahneye kondu, oyunları yaklaşık 2 bin 500 kişinin izlemesi dikkat çekti.
 
Kuşadası Belediyesi tarafından kültür etkinlikleri kapsamında, Bayram boyunca 3 gün Kuşadası sahil bandı üzerindeki Atatürk Meydanı’nda Bayram Şenliği gerçekleştirildi. Bayram Şenliği’nde sırasıyla Sinan Bengier’in yazıp, Volkan Saraçoğlu’nun yönettiği İşte Budur isimli kabare ile Sinan Bengier’in yönettiği, Tolga Güleryüz ve Uğur Demirezen’in rol aldığı Gerekeni Öğrenmeli Öncelikle isimli çocuk oyunu sahneye kondu. Büyük ilgi gören tiyatro oyunlarına Kuşadalılar ve yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de büyük ilgi göstermesi dikkat çekerken, oyun bitiminde aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu oyuncular izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
 
Kuşadası’nda gördükleri ilgiden son derece mutlu olduklarını belirten ünlü tiyatro oyuncusu Sinan Bengier, “Kuşadası’nda açık havada sahneye koyduğumuz oyunun gördüğü ilgi bizi son derece mutlu etti. Amacımız, bayram boyunca Kuşadalılara ve tatilcilere bir tiyatro şöleni yaşatmaktı. İlk geceden muhteşem seyirci ilgisi bizi inanılmaz motive etti. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesini sağlayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’e tüm ekibimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik