Sadece CHP’liler hatırladı

Sadece CHP’liler hatırladı

Haber
10 Ocak 2011  21:55:03 - Kategori: Selçuk - Okuma: 2141

Çalışan Gazetecileri Selçuk’ta sadece CHP’liler hatırladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde CHP Selçuk Kadın Kolları üyeleri ilçedeki gazetecileri ziyaret ederek; onlara bu özel günlerinde çiçek hediye ettiler.
 
CHP Selçuk Kadın Kolları Başkanı Nuriye Çiğdem; parti programında Gazetecilere; demokrasi, insan hakları ve özgürlük başlığı adı altında büyük yer ayrıldığını ve CHP iktidarında gazeteciler üzerinde hiçbir kısıtlama olmayacağını vurguladı.
         10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde Ege Haberi Selçuk Temsilcilerini ziyaret eden CHP Selçuk Kadın Kolları Başkanı Nuriye Çiğdem ve Kadın Kolları üyeleri, gazetecilere çiçek hediye ederek onlarla sohbet ettiler. Gazeteciler üzerinde ilçede ve genel anlamda bazı siyasi partiler ile yerel yöneticiler tarafından kısıtlama yapıldığını, yine bazı gazeteciler üzerinde psikolojik baskılar uygulandığını dile getiren Anadolu Ajansı, Efesten Haberler ve Ege Haberi Selçuk Muhabiri Nilüfer Öztürk Silay, böyle bir ortamda yinede en doğru ve en kaliteli haberleri halka duyurmayı başardıklarını, ancak bu tür davranışların insan psikolojisine zarar verdiğini kaydetti. Basın özgürlüğü kapsamında 194 ülke arasında yapılan basın özgürlüğünü kullanmak” konulu ankette maalesef biz ülke olarak 138. Sırada olduğumuzu hatırlatan Silay, bu durumdan her gazeteci meslektaşları gibi kendisinde büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.
         CHP’nin parti programında gazeteciler için büyük yer ayrıldığını, CHP’nin gazetecileri yazılı ve görsel basını demokrasinin vazgeçilmez kurumları arasında gördüğünü belirten CHP Selçuk Kadın Kolları Başkanı Nuriye Çiğdem, medyanın her türlü baskı ve engellemeden uzak, özgür ve tarafsız bir biçimde faaliyet göstermesini hedeflediklerini kaydetti. Düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde; düşünceyi söz, yazı, resim yada başka yollarla açıklama ve yayma hakkı olduğuna vurgu yapan Çiğdem, gazetecilerin; şiddet kullanılmasını teşvik etmedikçe yakın ve açık tehlike oluşturmadığı sürece engellenemeyeceğini kaydetti.
         CHP’li bayanlar daha sonra Selçuk Belediyesi Basın bürosunu da ziyaret ettiler.  Belediye Basın Danışmanı Ahmet Çipli’nin ev sahipliğinde genel seçimleri konuşan CHP Kadın Kolları üyeleri; bu seçimden olumlu sonuç alacaklarını ve CHP’yi mutlaka iktidara taşıyacaklarını belirtiler. Her bir erkeğin mutlaka eşini, kız kardeşini ve akrabalarındaki her bayanı CHP’ye teşvik etmelerini isteyen CHP Kadın Kolları Başkanı Nuriye Çiğdem, bu seçimi özellikle bayanlarla kazanacaklarına vurgu yaptı. Her Cuma günü saat 14:00’te parti binasında genişletilmiş toplantı yaptıklarını hatırlatan Çiğdem, bu toplantıya tüm bayanları davet etti.
         Selçuk Belediyesi Basın Danışmanı Ahmet Çipli, CHP Selçuk Kadın Kollarının yapmış oldukları bu anlamlı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; her zaman olduğu gibi, genel seçimlerde de CHP’nin yanında olduklarını ve seçimlerde tüm CHP’lilere başarılar dilediğini ifade etti.


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik