Kızlar ilk maçta başarılı

Kızlar ilk maçta başarılı

Haber
25 Aralık 2010  02:22:31 - Kategori: Selçuk - Okuma: 1439

Selçuk ATL ve METEM kız futbol takımı ilk karşılaşmalarını İzmir Karşıyaka Lisesi futbol takımı ile Gaziemir Şehir Stadında oynadı. Karşılaşmada Selçuk bayan futbol takımı 10-9 ile sahadan galip ayrılarak; mutlulukla ilçeye döndü.

Selçuk ilçesinde Beden Eğitimi Öğretmeni Neslihan Toper’in girişimleri ile ve Selçuk Efes Spor yönetiminin desteği ile kurulan ATL ve METEM Bayan Futbol takımı ilk karşılaşmaları olan İzmir Liseler arası kız futbol birincilik maçına gitti. ilk karşılaşmalarını Karşıyaka Lisesi bayan futbol takımı ile oynayan Selçuklu gençler, rakibini 10-9 yenmeyi başardılar. İzmir Gaziemir Şehir stadında oynan maç oldukça heyecanlı geçti. Toplam 40 dakika oynanan maçta uzatmalara gidildi. Karşıyaka Lisesinden gelen ilk gol ile biraz moral bozukluğu yaşayan Selçuklu bayan futbolcular, ikinci yarıda oyuna iddialı başladılar. 33. Dakikada Zeynep’in attığı golle durumu 1-1 yapan Selçuk ATL ve METEM Kız Futbol takımı, bu golle moral buldular. Normal süresi içerisinde 1-1 sonuçlanan maçta uzatmalara gidildi ve maç, 10-9 olarak sona erdi.
         İzmir Liseler arası kız futbol birincilik turnuvalarına katılan ve ilk maçı kazan Selçuklu bayan futbolcular ilçeye ilk maçlarını kazanmanın mutluluğunu yaşayarak döndüler. Toplam 11 sporcunun oynadığı ve yedeklerle birlikte 15 sporcu ile İzmir’deki ilk maça katıldıklarını, maçta tek kale olmasına rağmen sporcuların Karşıyaka kalesinde tek kale mücadele etmesine rağmen, bir tane korna ataktan gol yemesi nedeniyle Karşıyaka Lisesini 1-0 öne geçirdiğini söyleyen Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Antrenör Neslihan Toper, ikinci yarıda sporcuların hamle yaparak 33.dakikada golü bulup durumu 1-1 berabere yapmayı başardıklarını, uzatmalarda da başarılı olduklarını, bu anlamda ilk maçlarında başarılı olan tüm sporcularını tebrik ettiğini ifade etti.
 


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik